Nyári tábor 2020

Mindnyájunk nagy örömére és minden előzetes járványügyi bizonytalanság ellenére idén is részt vehettünk a Premontrei Plébánia táborában. A hosszú bezártság után idén rekordot döntött az érdeklődés: 123 fő vett részt a közel egy hetes balatoni nyaraláson.

Ismerős környezetbe érkeztünk: Balatonlellén, a Part Hotelben kaptunk szállást. Két évvel ezelőtt, amikor ugyanitt nyaraltunk, még saját partja volt az üdülőnek, amely mostanra eladásra került. Ez egyeseket először lesújtott, de mivel 300 méteren belül 3 szabadstrand is rendelkezésre állt, hamar sikerült leküzdeni a problémát. A kisgyerekesek pedig fellélegezhettek, hogy nem kell örökké attól tartaniuk, vajon nem épp a vízben lubickol-e úszni nem tudó csemetéjük.

A résztvevők között a legnagyobb számban kisebb és nagyobb gyerekekkel érkező családok voltak jelen. Óriási vízi és játszótéri együttlétek, kézműves-foglalkozások során kovácsolódott össze a gyerekcsapat. Szervezett felnőttprogramokban sem volt hiány. Akik este szabaddá tudták magukat tenni a gyerekek lefektetése után, részt vehettek bor- és whiskykóstoláson, irodalmi és régészeti előadáson. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szólt az össznépi játékos vetélkedő, ahol ügyességi, gyorsasági, műveltségi játékok kihívásainak felelhettünk meg csapatokban, sőt még költői vénánkat is működésbe hozták a szervezők.

A felső tagozatos ifjúságnak is akadt program: a rengeteg strandolás mellett biliárdoztak, ping-pongoztak, „sound painting”-ben gyakorolhatták magukat. Részt vehettek a miséken és a zsolozsmákon ministránsként vagy énekesként is.

Némi lelki feltöltődéssel is szolgáltak papjaink: a közös miséken és zsolozsmákon kívül Piusz atyával a korunkban oly nehéz és ritka elköteleződés témájáról beszélgethettünk (megtudtuk például, hogy nem csak a papság, de a csoki-citrom fagyi mellett is állhatatosan kitart), Gellért atya pedig a régi római rítus értelmét és értékeit magyarázta el az érdeklődőknek. Táborunk több karvezető résztvevővel ékeskedett, így a kórusmuzsikát szívesen művelők választhattak szent és profán művek éneklése között.

A kitartó strandidőt csak egy borúsabb nap törte meg, ekkor Mesztegnyőre kocsikáztunk el, és ott tettünk a somogyi erdőben egy kisebb, családbarát kirándulást, erdei kisvasutazással kombinálva. A tábor szabadtéri táncházzal zárult. Nagy öröm volt mindnyájunknak, hogy ott lehettünk ebben a csapatépítőnek mondható plébániai táborban, és felfedezhettük azt a gazdagságot, amely közösségünk tagjaiban jelen van. Köszönet a szervezőknek!

A 2020. évi egyházközségi nyári tábor Magyarország Kormányának támogatásával valósult meg.

Fényképek

A vetélkedő született versek:

Elza fürjtojása: Balatoni nyár

Lappantyú lefetyel, Balatonba kíséri porontya,
Megfürdik, s bőszen röfög: itt a tavon kafa minden.
Nincs más gond, ha iszap nem szuttyog, habarcs se lötyöghet.
Ám a vakarcsa felel: Ne feledd, anyukám a cupákot,
attól boldog a part, ha harang szólít vacsorára.

Moszkítók: Balatoni nyár – Popó vers

A Balaton egy szép nagy tó
Családtábor odavaló.
Nádasban sok takonypóc
Szabadstrandon pottyantós
Odamennek egerek, kukabéka fenekek.
Puhi papír, tuti budi
Használják, ha jön a pipi
Tökfőzelék ebédre, szaladj gyorsan WC-re
Eltaknyolt a kis béka, mellément az üríték.

Marisokk: Balatoni nyár

Ha nem t’od mi a gólyatöcs,
foteledben elmondom:
nem kell néked 3 bölcs,
csak dömper, kombájn, Balaton,
családtábor, nyugalom.
Nem egy kifli, se nem fütyi, székletét a vüszi viszi.
Hebehurgya kismadár
vizek fölött szálldogál
Hogyha netán rádtalál
A szatyrodba beleszáll
Kis pracliddal megfogod,
A kondérba bedobod.

Cserebogár: A balatoni nyár

Kurblizik a nünüke
Duci lett a fityfene
Virágzik a pipitér
Hurka tőgye kicsit ér.

Készen lett a nokedli,
A vízből már gyere ki.
Pufi is van dögivel,
A fánkot meg pumpáld fel.

Ez történt a nyáron,
Első díjat várom!

Balaton: Balatoni nyár

Nem a Gulács mellett, de a Balatonnál
Tóbiás éppen kirándulni jár
Nem vitt magával, csak kolompéros csülköt
S hazafelé vett egy turbolyás tököt.

Kuka mellett budit látván
Azt gondolta, nem nagy hátrány,
Hogy vödörből eszik pacalt,
Mitől aztán jól elhasalt
„Fogd a szajrét”-monda neki,
És a Lajos el is viszi
onnan minél messzebbre,
Hogy senki észre ne vegye.

Nem a Gulács mellett, de a Balatonnál
Tóbiás éppen kirándulni járt.