December 9.    Advent 2. vasárnapja
este ½ 6: Vesperás
December 10.    Hétfő
reggel ½ 7: Rorate-mise, majd reggeli zsolozsma
este 6: Vesperás (ESTE NINCS SZENTMISE!)
December 11.    Kedd: Szent I. Damazusz pápa – emléknap
este 6: Vesperás
December 12.    Szerda: A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária – emléknap
este 6: Vesperás
December 13.    Csütörtök: Szent Lúcia szűz és vértanú – emléknap
du. 5: Szentségimádás
½ 6: Vesperás és matutínum
December 14.    Péntek: Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító – emléknap
reggel ½ 7: Rorate-mise (régi rítusú)
du. ½ 6: Vesperás
December 15.    Szombat: Boldog Brenner János áldozópap és vértanú – emléknap
este 6: Vesperás és matutínum
December 16.    Advent 3. vasárnapja (Gaudete)
reggel 7: Laudes
½ 8: Szentmise
de. ½ 10: Szentmise
este ½ 6: Vesperás

Advent
Ádvent köznapjain (hétfőtől szombatig) minden nap ½ 7-kor kezdődnek a Rorate-misék: a legjobb ádventi készület, jöjjünk minél többen!

Az adventi könyv- és ajándékvásár elkezdődött, melyre eladó segítőkre továbbra is számítunk. A feladat a három szentmise utáni időszak. Kinyomtatott íveken a sekrestyében lehet feliratkozni.

December 11-én (kedden) 18 órakor a Premontrei Iskolaközpont Szent Norbert Kórusa ádventi vesperást énekel a gödöllői evangélikus templomban. A több mint 10 évre visszatekintő közös együtténeklésre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A hagyományos ádvent 3. vasárnapi délelőtti mise utáni forraltborozás december 23-ra, a 4. vasárnapra kerül át.

Programajánló
Előre hirdetjük, hogy
december 18-án, kedden este a vesperás után kórushangverseny lesz templomunkban NAGY KARÁCSONYI ÉNEKLÉS elnevezéssel: a Premi Cantores és Szent Norbert Kórus énekel;
december 28-án, pénteken délután lesz az egyházközségi karácsonyi hangverseny a Premontrei Auditóriumban.

Egyházközségi hozzájárulás
Aki még nem tette meg: a 2018. évi egyházközségi hozzájárulás befizethető készpénzben a sekrestyében, postai csekken vagy banki átutalással.

Korábbi hirdetések