Kedves Testvérek!

A következő linken lehet majd a vasárnapi szentmisébe bekapcsolódni a Fácán sori premontrei plébániatemplomból:

Az Apátság Youtube illetve Facebook oldalán

Március 29.     Nagyböjt 5. vasárnapja

A templom nyitva 7 és 9 óra között, majd 10 és fél 11 között.

reggel 7: Laudes

1. 9: Szentmise a templomban – internetes közvetítéssel: https://youtu.be/72FA5nVtK14

Március 30.    Hétfő

Március 31.     Kedd

Április 1.    Szerda

reggel ¼ 8: Szentmise a templomban

Április 2.    Csütörtök: (Paolai Szent Ferenc remete)

A templom nyitva ½ 7 és ¼ 8 óra között, valamint du. 5 és ½ 7 között.

1. 5: Szentségimádás

este ½ 6: Vesperás és matutínum

Április 3.    Péntek

A templom nyitva du. 5 és 6 között.

1. 5: Vesperás
  2. ½ 6: Keresztút (internetes közvetítéssel)

este 6: Szentmise a templomban

Április 4.    Szombat: (Szent Izidor püspök és egyháztanító)

reggel ¼ 8: Szentmise a templomban

Április 5.    Nagyböjt 6. vasárnapja (Virágvasárnap)

A templom nyitva 7 és 9 óra között.

reggel 7: Laudes

1. 9: Szentmise a templomban (internetes közvetítéssel)

Csatolmányban küldjük Péter atya gondolatait a vasárnapi evangéliumról, valamint egy rövid imádság-füzért is testi-lelki egészségünkért, a járvány megszűnéséért.

Nagyböjt

• Nagyböjti péntekeken a megváltozott, otthoni helyzetben is lehetőség szerint végezzük el Jézus Krisztus keresztútját! Az Éneklő Egyház 1035. oldalán és 1050. oldalán is van egy-egy énekekkel együtt, de az interneten is találhatunk (pl. Keresztút gyűjtemény). A templomból péntek este ½ 6 órakor interneten is közvetítjük. Ha tudunk, kapcsolódjunk be még az előttünk álló két nagyböjti pénteken!
  • A nagyböjti péntekek hústilalmi és kiemelten bűnbánati napok.
  • A nagyböjti tartós élelmiszergyűjtést a kialakult helyzetre tekintettel lezártuk. Hálásan köszönjük az eddigi élelmiszereket, ruhákat és pénzbeli felajánlásokat is a premontrei nővérek nevében, akiknek pénteken eljuttattuk az adományokat.
  • A nagyheti szertartásokra vonatkozóan Rómából általános instrukciót adtak ki, mely a plébániatemplomok nép nélküli, rövidített liturgiavégzéséről rendelkezik. A jövő heti hirdetésben pontos időpontokat adunk az internetes közvetítésekről.
  • Idejében végezzük el a húsvéti szentgyónást! Szentgyónás végezhető a templom nyitva tartása idején bármikor vagy a reggeli szentmisék után!
  • Kérjük a közösségi és az egyéni böjt felajánlását felnőttektől és gyerekektől is az emberek testi és lelki egészségéért, a betegek gyógyulásáért, a járvány megszűnéséért. Imádkozzunk a járvány megfékezésében fáradozókért és a felelős világi vezetőkért!

Plébániai hittan

A szombati templomi hittanórák az iskolai tanítással együtt szünetelnek. Ezért a május hónapra tervezett elsőáldozás és bérmálás idén valószínűleg az őszi időszakra halasztódik.

Segítség járvány idejére

Ha tud valaki olyan idősebb hívünkről, aki esetleg segítségre szorulna (gyógyszertár, bevásárlás stb.), az feltétlenül jelezze a plebania@prem.hu e-mail címen, vagy személyesen Piusz atyának!

Egyházközségi tábor

A nyári egyházközségi tábor időpontja: 2020.06.29-07.04.

Részletek és jelentkezés húsvét után.

Szeretettel:

Gödöllői Premontrei Plébánia