December 8.  Ádvent 2. vasárnapja

½ 10: Szentmise

December 9.  Hétfő: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása – főünnep

reggel ½ 7: Szentmise, majd reggeli zsolozsma

este 6: Vesperás (ESTE NINCS SZENTMISE!)

December 10. Kedd

este 6: Vesperás

December 11. Szerda: Szent I. Damazusz pápa – emléknap

este 6: Vesperás

December 12. Csütörtök: A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária – emléknap

1. 5: Szentségimádás

½ 6: Vesperás és matutínum

December 13. Péntek: Szent Lúcia szűz és vértanú – emléknap

reggel ½ 7: Rorate-mise (régi rítusú)

este 6: Szentmise

December 14. Szombat: Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító – emléknap

este 6: Vesperás és matutínum

December 15. Ádvent 3. vasárnapja (Gaudete)

reggel 7: Laudes

½ 8: Szentmise

1. ½ 10: Szentmise

este 6: Szentmise

Csütörtökön du. 5 órától szentségimádás lesz.

Advent

Ádvent köznapjain (hétfőtől szombatig) minden nap ½ 7-kor kezdődnek a Rorate-misék: a legjobb ádventi készület, jöjjünk minél többen!

A hagyományos ádvent 3. vasárnap délelőtti mise utáni forraltborozásra a jövő vasárnap lehet számítani.

Az ádventi könyv- és ajándékvásár elindult, melyre eladó segítőkre továbbra is nagyon számítunk. A feladat a három szentmise utáni időszak. Kinyomtatott íveken a sekrestyében lehet feliratkozni.

A karácsonyi cipősdoboz ajándékakció még folytatódik rászoruló családok és idősek számára. Tartós élelmiszert, játékokat, jó állapotú könyveket szívesen várnak a szervezők hétközben gimnáziumunk portáján leadva, hétvégén, vasárnap pedig templomunkban.

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Premontrei Kóruscsalád karácsonyi koncertjére a Premontrei Iskolaközpont B épületének Aulájába 2019. december 10-én kedden, este 17.30 órai kezdettel! Elhangzik: Dániel-játék – 13. századi liturgikus dráma. (Plakát mellékelve.)

Karácsony

Az egyházközségi karácsonyi hangverseny december 28-án, szombaton délután 5 órakor lesz a Premontrei Auditoriumban.

Gyászhír

Múlt vasárnap elhunyt dr. Fekete Mária, egyházközségünk és a Premontrei Harmadrend tagja. Temetése hétfőn volt a városi temetőben. A temetés után lelki üdvéért szentmisét mutattunk be templomunkban. Nyugodjék békességben!

Egyházközségi hozzájárulás

A 2019. évi egyházközségi hozzájárulás befizethető készpénzben a sekrestyében, postai csekken vagy banki átutalással.

Önkéntes munka

A Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálata önkénteseket vár szolgálataihoz, a betegek lelki gondozásához. Erről és a november 23-i, szombati eseményről a hirdetőtáblán olvashatunk.

A Norbertinum Premontrei Kollégium két egyetemista diákja szívesen segítene rászoruló (idős, beteg) testvéreinknek fahasogatásban, a téli tüzelő előkészítésében. Kérjük, hogy ha tudomásuk van ilyen személyekről, akkor legyenek szívesek jelezni a plebania@prem.hu címen, vagy telefonon Bajnóczi Gábornál (+36204428207).

Premontrei Bál

1. január 25-én 5. alkalommal szervezzük meg a Királyi Kastély Lovardájában, melyre egyházközségünk minden tagját is szeretettel hívjuk és várjuk! Jelentkezni és érdeklődni a Bál honlapján, a bal.premontrei.hu oldalon lehet. premontrei_bal_20191210_web

Korábbi hirdetések